Ik sta open voor tips voor overtochten en overnachtingmogelijkheden op het Ierse vasteland, ik heb de informatie liever van motorrijders die deze trip al eerder hebben gedaan. Ook de gereduceerde prijzen zijn meer dan welkom. Is de afstand van Hull naar Pembroke of Dover (trein) naar Pembroke korter of langer via de motorway.
gr. candyredwing
Trip naar Ierland westkust
- candyredwing
- Berichten: 8
- Lid geworden op: 10 jan 2008, 23:26
- Locatie: Nuenen
-
- Berichten: 54
- Lid geworden op: 03 apr 2007, 19:45
- Locatie: Tielt (B)
- Contacteer:
Re: Trip naar Ierland westkust
Volgens autoroute is de afstand vanaf Folkestone (tunnel) zo'n 500km, vanaf Hull zo'n 520km.
Wij zijn er destijds geweest in 1992 en gaan er normaal in 2012 terug.
Toen nooit problemen gehad om te overnachten, in zowat ieder dorpje één of meerdere B&B's.
Hier kan je een verslagje lezen van die trip.
Wij zijn er destijds geweest in 1992 en gaan er normaal in 2012 terug.
Toen nooit problemen gehad om te overnachten, in zowat ieder dorpje één of meerdere B&B's.
Hier kan je een verslagje lezen van die trip.
Groetjes Sabien & Luc
- Honda GL Castlebiker
- Berichten: 1462
- Lid geworden op: 26 jun 2012, 11:47
- Type Goldwing: GL1200
Re: Trip naar Ierland westkust
Ik ben even brutaal en gebruik dit topic voor het testen van een foto,
of het plaatsen ervan lukt. Is wel een beetje on-topic, want de foto
heb ik in Ierland gemaakt, en als je met bootje Fishguard gaat,
zul je langs kasteel komen op de weg naar de westkust.
of het plaatsen ervan lukt. Is wel een beetje on-topic, want de foto
heb ik in Ierland gemaakt, en als je met bootje Fishguard gaat,
zul je langs kasteel komen op de weg naar de westkust.
- Honda GL Castlebiker
- Berichten: 1462
- Lid geworden op: 26 jun 2012, 11:47
- Type Goldwing: GL1200
Re: Trip naar Ierland westkust
zo te zien gelukt . Wilde er ook een 2e foto bij zetten, maar die
was te groot, of die 2 samen waren te groot.
In 2006 of 2007 moest ik naar Kilrush. Daar werd een soort energie centrale
gebouwd en is moest daar spullen aanleveren.
De route die ik altijd pak naar Engeland (en ook Wales) is via Calais-Dover.
Dat is zo'n 300 km van mij vandaan naar Calais. Dat is voor de vrachtwagen
de goedkoopste overtocht. Hoek van Holland - Harwich heeft mooiere boot,
maar daar betaal ik 4x zoveel als Calais-Dover. Overtocht Calais-Dover duurt
90 minuten, en in de regel vaart de boot om de 45 minuten, dus je hoeft
nooit lang te wachten.
Van Dover naar Fishguard is ik gok 450 km. Het bootje van Fishguard naar
Rosslare ging toen 2x per dag. Dat via Pembrooke weet ik niet, maar ik denk
dat gaat ook maar 2x per dag, en komt ook in Rosslare aan. De overtocht
duurde iets van 3,5 uur.
De route naar Kilrush is vanaf Rosslare 270 km en ging via Limerick en dan
alles N69 verder naar Tarbert, daar het bootje op naar Killimere. Aan de
andere kant van het water ligt dan Kilrush.
In Ierland rij je automatisch eigenlijk alles binnendoor, want snelwegen zijn er
eigenlijk niet, alleen bij Dublin, en het stukje van Dublin naar Dundalk -> noord-
Ierland. In noord-Ierland ben ik trouwens nooit geweest. Ierland zelf was best
aardig om te zien.
Het stukje helemaal linksonder in Engeland, linksonder Plymouth, is ook wel
mooi om te rijden. Heb ooit eens iets gelezen over een motortocht die ging van
het puntje helemaal linksonder in Engeland, naar een puntje helemaal rechts-
boven in Schotland.
was te groot, of die 2 samen waren te groot.
In 2006 of 2007 moest ik naar Kilrush. Daar werd een soort energie centrale
gebouwd en is moest daar spullen aanleveren.
De route die ik altijd pak naar Engeland (en ook Wales) is via Calais-Dover.
Dat is zo'n 300 km van mij vandaan naar Calais. Dat is voor de vrachtwagen
de goedkoopste overtocht. Hoek van Holland - Harwich heeft mooiere boot,
maar daar betaal ik 4x zoveel als Calais-Dover. Overtocht Calais-Dover duurt
90 minuten, en in de regel vaart de boot om de 45 minuten, dus je hoeft
nooit lang te wachten.
Van Dover naar Fishguard is ik gok 450 km. Het bootje van Fishguard naar
Rosslare ging toen 2x per dag. Dat via Pembrooke weet ik niet, maar ik denk
dat gaat ook maar 2x per dag, en komt ook in Rosslare aan. De overtocht
duurde iets van 3,5 uur.
De route naar Kilrush is vanaf Rosslare 270 km en ging via Limerick en dan
alles N69 verder naar Tarbert, daar het bootje op naar Killimere. Aan de
andere kant van het water ligt dan Kilrush.
In Ierland rij je automatisch eigenlijk alles binnendoor, want snelwegen zijn er
eigenlijk niet, alleen bij Dublin, en het stukje van Dublin naar Dundalk -> noord-
Ierland. In noord-Ierland ben ik trouwens nooit geweest. Ierland zelf was best
aardig om te zien.
Het stukje helemaal linksonder in Engeland, linksonder Plymouth, is ook wel
mooi om te rijden. Heb ooit eens iets gelezen over een motortocht die ging van
het puntje helemaal linksonder in Engeland, naar een puntje helemaal rechts-
boven in Schotland.