Tolwegen
- highlander
- Berichten: 215
- Lid geworden op: 07 feb 2010, 11:23
Tolwegen
Een herberekende route waarbij tolwegen te vermijden aangevinkt staat, als ik deze naar mijn 590 stuur, en daar de rit open, krijg ik de melding dat er tol op de rit is, en of ik deze wil vermijden? hoe kan dit? Vertrek bij 10 dagen op vakantie en hoop wel dat hij mijn gemaakte rit gaat volgen.
- RonalT
- Berichten: 13406
- Lid geworden op: 11 okt 2007, 09:45
- Type Goldwing: GL1800
- Locatie: Dinteloord
Re: Tolwegen
Hoe dat kan kan ik je niet vertellen. Maar zorg er voor dat de route goed gemaakt is, dan zal het goed gaan.
Hoe maak ik een route?
Eerst teken ik de route in Basecamp,
dan maak ik een track (spoor) van de route,
daarna herbereken ik de route volgens een ander profiel (motor kort of auto),
dan kijk ik of er afwijkingen zijn en herstel deze door de route naar de track te slepen,
als dat gedaan is herbereken ik hem weer naar motor en controleer hem nogmaals.
Als ik deze route inclusief track naar mijn toestel stuur kan je de track eventueel op het scherm laten weergeven, de route starten en rijden.
Wat je ook kunt proberen is de track gebruiken om een route te laten maken. Bekijk de video van Hans Vaessen eens....
youtu.be/AtS3UV5moCg
Hoe maak ik een route?
Eerst teken ik de route in Basecamp,
dan maak ik een track (spoor) van de route,
daarna herbereken ik de route volgens een ander profiel (motor kort of auto),
dan kijk ik of er afwijkingen zijn en herstel deze door de route naar de track te slepen,
als dat gedaan is herbereken ik hem weer naar motor en controleer hem nogmaals.
Als ik deze route inclusief track naar mijn toestel stuur kan je de track eventueel op het scherm laten weergeven, de route starten en rijden.
Wat je ook kunt proberen is de track gebruiken om een route te laten maken. Bekijk de video van Hans Vaessen eens....
youtu.be/AtS3UV5moCg
Groeten, RonalT
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
- Hans Vaessen
- Berichten: 483
- Lid geworden op: 22 mei 2012, 18:57
Re: Tolwegen
Moeilijk van afstand te zeggen, maar mogelijk dat je de route gemaakt had in een andere versie kaartmateriaal. An sich is dat geen probleem, maar dat hangt ook af van een instelling in Basecamp. Zie http://www.mrgps.nl/kennis/route-verand ... t-toestel/" onclick="window.open(this.href);return false;highlander schreef:hoe kan dit?
- highlander
- Berichten: 215
- Lid geworden op: 07 feb 2010, 11:23
Re: Tolwegen
Heb ik nagekeken Hans staat niet aangevinkt.
Was inderdaad een oudere route, heb deze herberekent naar 2016.10 en volledig nagezien waar nodig aangepast en tolwegen uit.
590 nagezien staat ook 2016.10 op
Doe dit eigenlijk al jaren op deze manier nooit een probleem gehad.
Was inderdaad een oudere route, heb deze herberekent naar 2016.10 en volledig nagezien waar nodig aangepast en tolwegen uit.
590 nagezien staat ook 2016.10 op
Doe dit eigenlijk al jaren op deze manier nooit een probleem gehad.
- Hans Vaessen
- Berichten: 483
- Lid geworden op: 22 mei 2012, 18:57
Re: Tolwegen
Schiet me iets anders te binnen: zou het kunnen zijn dat er sprake is van tolwegen op de route-naar-de-route?? Ergo: naar het startpunt?
Zet het toestel maar eens op gesimuleerd (= gps uit). Als je dan de melding niet krijgt is bovenstaande de verklaring.
Zet het toestel maar eens op gesimuleerd (= gps uit). Als je dan de melding niet krijgt is bovenstaande de verklaring.
- highlander
- Berichten: 215
- Lid geworden op: 07 feb 2010, 11:23
Re: Tolwegen
Als ik deze rit 1 gesimuleerd rij geeft hij geen tolwegen en gaat hij inderdaad de goede kant uit.
Nu kan ik niet meer volgen, rit 1 vertrekt hier bij mij aan de deur.
Heb dezelfde rit op 3 590 toestellen geplaatst met allemaal 2016.10 op, geloof het of niet je kan hier bij mij thuis langs 3 kanten vertrekken, en elke gps geeft tol aan en vertrekt elk langs een andere kant.
Nu kan ik niet meer volgen, rit 1 vertrekt hier bij mij aan de deur.
Heb dezelfde rit op 3 590 toestellen geplaatst met allemaal 2016.10 op, geloof het of niet je kan hier bij mij thuis langs 3 kanten vertrekken, en elke gps geeft tol aan en vertrekt elk langs een andere kant.
- Hans Vaessen
- Berichten: 483
- Lid geworden op: 22 mei 2012, 18:57
Re: Tolwegen
Weet ik zo geen verklaring voor te bedenken vrees ik. Zou ik echt ter plekke mee moeten kijken, en da's even wat onhandig... In algemene zin: het is geen casino; er moet ergens een logische verklaring te vinden zijn. Bijvoorbeeld dat het een route in trackformat is en dat je, terwijl je niet op de route zit, het eindputn als bestemming aangeeft. ook dan zal het toestel zelf een route naar het eindpunt berekenen immers. Ergo: zoek naar de logica!
- highlander
- Berichten: 215
- Lid geworden op: 07 feb 2010, 11:23
Re: Tolwegen
Heb de 3 toestellen meegenomen en hier een 500 meter van mijn deur opgestart, en raar maar waar alle 3 volgen ze de route en geen tolwegen.
mijn startpunt staat nochtans correct.
éérst geprobeerd na een 200 meter, dan ga ik al een zijstraat voorbij, en dan lukte het nog steeds niet, nam hij nog tolwegen.
Blijft bizar, maar enfin kan nu tocht met een goed gevoel vertrekken.
mijn startpunt staat nochtans correct.
éérst geprobeerd na een 200 meter, dan ga ik al een zijstraat voorbij, en dan lukte het nog steeds niet, nam hij nog tolwegen.
Blijft bizar, maar enfin kan nu tocht met een goed gevoel vertrekken.
- highlander
- Berichten: 215
- Lid geworden op: 07 feb 2010, 11:23
Re: Tolwegen
Inmiddels weer thuis, en geen enkel probleem ondervonden.
- Hans Vaessen
- Berichten: 483
- Lid geworden op: 22 mei 2012, 18:57
Re: Tolwegen
Da's mooi. Hoop dat je een goede reis hebt gehad!