Rechtlijnige 660.
Rechtlijnige 660.
Ik heb een paar weken geleden een kaart update gedaan bij de Zumo 660. Vandaag wilde ik een route rijden die er nog in stond en die ik al eens heb gereden. Destijds ging het perfect maar vandaag trok de zumo rechte lijnen tussen de punten. Herberekenen hielp maar even tot ik ergens moest afslaan, daarna trok hij weer een rechte lijn. Batarij eruit gehaald en na 5 minuten weer geprobeerd de route te laden. Resultaat was zelfde probleem. Ik heb maar 1 kaart aangevinkt staan. Vermijden staat uit.
Iemand een oplossing ik heb de route al verscheidene malen gereden in het verleden en dat ging altijd goed.
Iemand een oplossing ik heb de route al verscheidene malen gereden in het verleden en dat ging altijd goed.
- RonalT
- Berichten: 13417
- Lid geworden op: 11 okt 2007, 09:45
- Type Goldwing: GL1800
- Locatie: Dinteloord
Re: Rechtlijnige 660.
Directe routes geselecteerd?
Soms heet dat off-road
Soms heet dat off-road
Groeten, RonalT
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
- G.winger
- Berichten: 2254
- Lid geworden op: 22 mar 2006, 21:08
- Type Goldwing: GL1800
- Locatie: kerkrade (z-limb)
Re: Rechtlijnige 660.
heb ik ook een keer gehad.
de route opnieuw laten herberekenen naar het goede bestand op de pc en het was over.
de route opnieuw laten herberekenen naar het goede bestand op de pc en het was over.
gr. Johan
Believe you can and you`re halfway there.
Believe you can and you`re halfway there.
- cooper
- Berichten: 2064
- Lid geworden op: 10 aug 2010, 12:53
- Type Goldwing: GL1800
- Locatie: Stabroek (Belgie)
Re: Rechtlijnige 660.
Had dit weekend hetzelfde aan de hand. Route geladen op 2014.30 en gereden op kaarten 2014.40
Heeft iets te maken met niet vooreerst te dupliceren ofzo heb de uitleg gehad en leek heel geloofwaardig maar ben meer dan de helft alweer vergeten.
Heeft iets te maken met niet vooreerst te dupliceren ofzo heb de uitleg gehad en leek heel geloofwaardig maar ben meer dan de helft alweer vergeten.
Once you ride a Wing, you buy a Wing!
- RonalT
- Berichten: 13417
- Lid geworden op: 11 okt 2007, 09:45
- Type Goldwing: GL1800
- Locatie: Dinteloord
Re: Rechtlijnige 660.
Ik denk niet dat het met de twee verschillende kaartversies te maken heeft. Het enige is als je de route in de ene versie maak en in een andere versie in je navigatiesysteem zet is dat er wat gerekend wordt.
Kost even tijd, maar als de route goed gemaakt is zal er niets gebeuren......
Die rechte lijnen ken ik alleen op deze manier....
Bij mij de 'normale' instelling van mijn ZUMO 550, de route volgt de wegen,
De manier om de route-voorkeur aan te passen, nu snellere tijd,
Hier aangepast naar 'niet via de weg' (off-road dus),
Dan is dit de nieuwe instelling en ....
... dan is dit het resultaat. Rechte lijnen tussen waypoints / routepunten.
Er zijn vast en zeker meer omstandigheden die dit kunnen veroorzaken, maar dit is volgens mij één van de bekendste.
(en nu gauw mijn toestel weer goed instellen)
Kost even tijd, maar als de route goed gemaakt is zal er niets gebeuren......
Die rechte lijnen ken ik alleen op deze manier....
Bij mij de 'normale' instelling van mijn ZUMO 550, de route volgt de wegen,
De manier om de route-voorkeur aan te passen, nu snellere tijd,
Hier aangepast naar 'niet via de weg' (off-road dus),
Dan is dit de nieuwe instelling en ....
... dan is dit het resultaat. Rechte lijnen tussen waypoints / routepunten.
Er zijn vast en zeker meer omstandigheden die dit kunnen veroorzaken, maar dit is volgens mij één van de bekendste.
(en nu gauw mijn toestel weer goed instellen)
Groeten, RonalT
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
Re: Rechtlijnige 660.
Ik heb op de pc de route laten herberekenen en volgens mij is het nu wel goed. Route voorkeur stond goed zoals het hoorde.
-
- Berichten: 961
- Lid geworden op: 31 aug 2006, 19:36
- Type Goldwing: GL1500
Re: Rechtlijnige 660.
Het genoemde probleem ontstaat als het kaartmateriaal, waarmee de route gemaakt is, afwijkt van het kaartmateriaal in je GPS. Dat dien je altijd te vermijden.
Groeten,
Ed
Ed
- RonalT
- Berichten: 13417
- Lid geworden op: 11 okt 2007, 09:45
- Type Goldwing: GL1800
- Locatie: Dinteloord
Re: Rechtlijnige 660.
Ed, afwijkend kaartmateriaal zal zelden leiden tot rechtlijnige routes.
En verder valt ander kaartmateriaal is GPS en computer ook reuze mee. Er wordt moeilijker over gedaan dan het werkelijk is. Een route die goed gemaakt is zal (vrijwel) geen afwijking vertonen. Een route waarvan de routepunten en/of waypoints te ver uit elkaar liggen kan af en toe wat andere wegen berekenen, maar ook dat valt te overzien.
Zonder berekenen zal de route redeleijk in tact blijven, je mis alleen de aanwijzingen. Je ziet alleen een raar pijltje wat af en toe naar achteren wijst, dan weer eens opzij of ineens naar voren. Stemaanwijzingenzal je nog minder krijgen.
Als je twee verschillende kaartversies heb zal je GPS-toestel wel gaan herberekenen tijdens het laden van de route.
Tijdens tourtochten van clubs komt dit regelmatig voor....
De rechtlijnigheid waar Peter last van had heeft altijd iets te maken met een niet berekende route. Op welke manier dit ook ontstaat.
Ik herinnerde me pas geleden dat dit ook kan ontstaan als je een route uit je navigatiesysteem naar je computer stuur, dan is de route in Mapsource ook zo rechtlijnig, maar dat los je dan eenvoudig op door te herberekenen.
Net nog even uitgeprobeerd met een route van circa 40 km lang rond Dinteloord. Een route gemaakt in V7 en 2012.4 die ik geïmporteerd heb in mijn GPS met 2014.4
Zonder te laten herberekenen kwam de V7-route aardig overeen met het het origineel alleen werd niet overal de weg netjes gevolgd. Op een plaats liep de route dwars door het land. Na herberekenen werd op twee plaatsen een andere weg gevolgd dat de bedoeling was. Maar op één plaats lagen de waypoints ook 6,5 km uit elkaar en de route werd er 400 meter langer door.
De 2012.4 route kwam ook redelijk overeen met het origineel, soms ook een beetje naast de weg, maar dan wel minder dan in de V7. Na herberekenen werd er op één plaats een andere route gevolgd en dat was op dezelfde plaats als ik hierboven beschreef.
En verder valt ander kaartmateriaal is GPS en computer ook reuze mee. Er wordt moeilijker over gedaan dan het werkelijk is. Een route die goed gemaakt is zal (vrijwel) geen afwijking vertonen. Een route waarvan de routepunten en/of waypoints te ver uit elkaar liggen kan af en toe wat andere wegen berekenen, maar ook dat valt te overzien.
Zonder berekenen zal de route redeleijk in tact blijven, je mis alleen de aanwijzingen. Je ziet alleen een raar pijltje wat af en toe naar achteren wijst, dan weer eens opzij of ineens naar voren. Stemaanwijzingenzal je nog minder krijgen.
Als je twee verschillende kaartversies heb zal je GPS-toestel wel gaan herberekenen tijdens het laden van de route.
Tijdens tourtochten van clubs komt dit regelmatig voor....
De rechtlijnigheid waar Peter last van had heeft altijd iets te maken met een niet berekende route. Op welke manier dit ook ontstaat.
Ik herinnerde me pas geleden dat dit ook kan ontstaan als je een route uit je navigatiesysteem naar je computer stuur, dan is de route in Mapsource ook zo rechtlijnig, maar dat los je dan eenvoudig op door te herberekenen.
Net nog even uitgeprobeerd met een route van circa 40 km lang rond Dinteloord. Een route gemaakt in V7 en 2012.4 die ik geïmporteerd heb in mijn GPS met 2014.4
Zonder te laten herberekenen kwam de V7-route aardig overeen met het het origineel alleen werd niet overal de weg netjes gevolgd. Op een plaats liep de route dwars door het land. Na herberekenen werd op twee plaatsen een andere weg gevolgd dat de bedoeling was. Maar op één plaats lagen de waypoints ook 6,5 km uit elkaar en de route werd er 400 meter langer door.
De 2012.4 route kwam ook redelijk overeen met het origineel, soms ook een beetje naast de weg, maar dan wel minder dan in de V7. Na herberekenen werd er op één plaats een andere route gevolgd en dat was op dezelfde plaats als ik hierboven beschreef.
Groeten, RonalT
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
Kijk in de evenementen kalender wat er dan te doen is
And there is no better teacher than experience (Christain Horner)
- Hans Vaessen
- Berichten: 483
- Lid geworden op: 22 mei 2012, 18:57
Re: Rechtlijnige 660.
De oorzaak is niet zozeer dat de route is gemaakt in een andere versie kaartmateriaal, maar dat de route al in het toestel geïmporteerd was toen de oude kaart er nog in stond. Best wel irritant inderdaad.
Remedie is de route opnieuw naar het toestel laden (en, als je dat toch doet, meteen maar even herberekenen).
Er is nog een andere methode, op basis van de track - daarover zojuist elders een berichtje geplaatst. Zie http://youtu.be/AtS3UV5moCg" onclick="window.open(this.href);return false;
Remedie is de route opnieuw naar het toestel laden (en, als je dat toch doet, meteen maar even herberekenen).
Er is nog een andere methode, op basis van de track - daarover zojuist elders een berichtje geplaatst. Zie http://youtu.be/AtS3UV5moCg" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Rechtlijnige 660.
Tja, als je eenmaal onderweg bent heb je weinig te willen nu is alles weer in orde (hoop ik)